GHSA Softball Playoffs: Schedules, Scores and Brackets

View the brackets here

Softball Second Round Schedule

Class AAAAAAA (10/18)

R5 #2 Lambert 4, 5 at R7 #1 Brookwood 0, 3

R1 #2 Camden County 1, 2 at R3 #1 Kennesaw Mountain 8, 14

R6 #2 Parkview 7 , 5 at R5 #1 South Forsyth 1 , 4

R4 #3 Lassiter 0, 3 at R1 #1 Lowndes 2, 4

R6 #2 Collins Hill 11, 2, 8 at R8 #1 Grayson 1, 6, 6

R2 #2 Newnan 3, 4 at R4 #1 Etowah 9, 15

R8 #2 Archer 0, 4, 3  at R6 #1 North Gwinnett 1, 2, 2

R3 #3 Hillgrove 6, 3 at R2 #1 East Coweta 11, 7

Class AAAAAA (10/18)

R6 #3 Harrison 0, 0 at R7 #1 Pope 1, 3

R1 #2 Coffee 1, 1  at R3 #1 Evans 4, 11

R6 #4 Dalton 5, 2 at R7 #2 Cambridge 8, 9

R3 #2 Greenbrier 4, 11 at R1 #1 Lee County 2, 4

R6 #2 Creekview 14, 6 at R8 #1 Dacula 4, 5

R3 #4 Lakeside-Evans 3, 3 at R1 #3 Houston County 16, 16

R7 #3 Dunwoody 1, 1 at R6 #1 Allatoona 5, 7

R3 #3 Heritage-Conyers 0 at R2 #1 Effingham County 6

Class AAAAA (10/18)

R5 #2 Chamblee 2, 2 at R7 #1 Carrollton 13, 10

R4 #4 Ola 0, 3 at R2 #3 Wayne County 1, 9

R8 #3 Loganville 6, 4 at R5 #1 Arabia Mountain 5, 0

R4 #3 Union Grove 2, 2 at R1 #1 Harris County 1, 1

R5 #3 Miller Grove 0, 1 at R8 #1 Buford 13, 19

R2 #2 Statesboro 4, 4, 0 at R4 #1 Locust Grove 3, 6, 5

R8 #2 Walnut Grove 8, 10 at R6 #1 Decatur 0, 3

R4 #2 Jones County 7, 9 at R2 #1 South Effingham 3, 0

Class AAAA (10/18)

R5 #2 Central-Carroll 7, 6 at R7 #1 Marist 8, 8

R2 #3 Perry 14, 10 at R3 #1 Thomson 5, 9

R8 #3 at Stephens County 3, 3, 1 at R5 #1 Chapel Hill 1, 5, 0

R4 #3 Woodward 0, 1 at R1 #1 Northside-Columbus 12, 13

R6 #2 Northwest Whitfield 2, 6, 4  at R8 #1 Jefferson 5, 5, 3

R2 #2 Spalding 2, 7, 1  at R4 #1 Eastside 3, 2, 2

R8 #2 Madison County 5, 5 at R6 #1 Heritage-Catoosa 4, 4

R3 #3 Burke County 0, 0 at R2 #1 West Laurens 15, 13

Class AAA (10/18)

R6 #3 Bremen 8, 4, 6 at R7 #1 East Hall 7, 7, 4

R1 #2 Cook County 12, 11 at R3 #1 Southeast Bulloch 0, 3

R6 #4 Sonoraville at R8 #3 Morgan County

R4 #3 Peach County 0, 0 at R1 #1 Worth County 6, 14

R6 #2 LFO 0, 6 at R8 #1 Jackson County 8, 11

R1 #3 Crisp County 2, 5 at R4 #1 Pike County 10, 16

R8 #2 Franklin County 0, 5 at R6 #1 Calhoun 8, 11

R4 #2 Rutland 3, 1 at R2 #1 Appling County 2, 0

Class AA (10/18)

R5 #2 Heard County 0, 2 at R7 #1 Rockmart 12, 17

R2 #3 Vidalia 0, 2, 0 at R3 #1 Dodge County 9, 1, 13

R8 #3 Monticello at R5 #1 Lamar County

R3 #2 Bleckley County 6, 0, 6 at R1 #1 Berrien County 2, 6, 4

R5 #3 Callaway 1, 0 at R8 #1 Banks County 3, 8

R2 #2 Jeff Davis 1, 0 at R4 #1 Harlem 5, 12

R5 #4 Temple 3, 2 at R7 #3 Armuchee 5, 10

R4 #2 Screven County 0, 6, 6 at R2 #1 Bacon County 2, 5, 10

Class A-Public (10/18)

#24 Lanier County 0, 3 at #8 Georgia Military 1, 6

#16 Schley County 1, 0 at #1 Gordon Lee 20, 4

#10 Telfair County 3, 3 at #7 Bowdon 4, 5

#18 Mt. Zion 1, 4, 9 at #2 Wilcox County 0, 7, 1

#12 Trion 5, 14 at #5 Commerce 4, 6

#13 Washington-Wilkes 3, 3 at #4 Marion County 4, 7

#11 Seminole County 2, 4 at #6 Emanuel County 10, 2

#14 Echols County 4, 10 at #3 Baconton 1, 2

Class A-Private (10/18)

#9 Stratford Academy 6, 6 at #8 Brookstone 1, 3

#17 Christian Heritage 1, 2 at #1 Wesleyan 5, 13

#10 Darlington 0, 8 at #7 First Presbyterian Day 2, 18

#18 Landmark Christian 0, 0 at #2 Tattnall Square 12, 15

#12 Savannah Christian 1, 5 at #5 Prince Avenue 9, 13

#13 George Walton Academy 16, 5 at #4 Calvary Day 5, 3

#11 Mt. de Sales 1, 6, 4 at #6 Mt. Pisgah 4, 2, 2

#19 North Cobb Christian 0, 4 at #3 ELCA 9, 10

Softball First Round Schedule

Class AAAAAAA (10/13)

R6 #3 Mill Creek 3, 1, 0  at R5 #2 Lambert 2, 2, 1

R8 #4 Shiloh 0, 1 at R7 #1 Brookwood 1, 9

R2 #3 Campbell 3, 2 at R1 #2 Camden County 11, 4

R4 #4 Woodstock 2, 3, 0 at R3 #1 Kennesaw Mountain 1, 15, 4

R8 #3 Newton 5, 7 at R7 #2 Parkview 8, 12

R6 #4 Mountain View 4, 2 at R5 #1 South Forsyth 5, 3

R4 #3 Lassiter 10, 2, 3 at R3 #2 North Paulding 1, 6, 2

R2 #4 Westlake 0, 0 at R1 #1 Lowndes 15, 10

R5 #3 Central Forsyth 2, 2 at R6 #2 Collins Hill 3, 6

R7 #4 Berkmar 3, 3 at R8 #1 Grayson 15, 18

R1 #3 Colquitt County 3, 2  at R2 #2 Newnan 6, 4

R3 #4 North Cobb 0, 0 at R4 #1 Etowah 8, 13

R7 #3 Norcross 0, 2 at R8 #2 Archer 8, 10

R5 #4 North Forsyth 1, 4 at R6 #1 North Gwinnett 6, 9

R3 #3 Hillgrove  12, 8 at R4 #2 Cherokee 4, 3

At Large Peachtree Ridge 0, 0  at R2 #1 East Coweta 3, 5

Class AAAAAA (10/13)

R6 #3 Harrison 10, 6 at R5 #2 Northgate 0, 0

R8 #4 Winder-Barrow 2, 4  at R7 #1 Pope 11, 8

R2 #3 Brunswick 0, 3, 0 at R1 #2 Coffee 5, 2, 6

R4 #4 Forest Park 0, 0  at R3 #1 Evans 20, 16

R8 #3 Lanier 4, 0 at R7 #2 Cambridge 5, 11

R6 #4 Dalton 11, 2 at R5 #1 Alexander 0, 1

R4 #3 Lovejoy 0, 5  at R3 #2 Greenbrier 15, 22

R2 #4 Glynn Academy 0, 2  at R1 #1 Lee County 4, 14

R5 #3 South Paulding 2, 0 at R6 #2 Creekview 10, 12

R7 #4 Chattahoochee 0, 2 at R8 #1 Dacula 8, 3

R1 #3 Houston County 9, 9 at R2 #2 Richmond Hill 0, 8

R3 #4 Lakeside-Evans 4, 8 at R4 #1 Mundy’s Mill 1, 0

R7 #3 Dunwoody 7, 6 at R8 #2 Apalachee 2, 1

R5 #4 Douglas County 0, 3 at R6 #1 Allatoona 8, 16

R3 #3 Heritage-Conyers 14, 9  at R4 #2 Stephenson 0, 2

R1 #4 Northside-Warner Robins 0, 3 at R2 #1 Effingham County 15, 17

Class AAAAA (10/11)

R6 #3 Lithia Springs 1, 7 at R5 #2 Chamblee 4, 12

R8 #4 Flowery Branch 3, 4 at R7 #1 Carrollton 5, 12

R2 #3 Wayne County 2, 0, 10 at R1 #2 Thomas County Central 0, 9, 0

R4 #4 Ola 12, 6 at R3 #1 Starr’s Mill 3, 5

R8 #3 Loganville 6, 13 at R7 #2 Woodland-Cartersville 3, 3

R6 #4 Riverwood 1, 0 at R5 #1 Arabia Mountain 13, 13

R4 #3 Union Grove 6, 4 at R3 #2 Whitewater 1, 3

R2 #4 Ware County 1, 2 at R1 #1 Harris County 2, 13

R5 #3 Miller Grove 7, 6 at R6 #2 North Springs 6, 0

R7 #4 Hiram 0, 0 at R8 #1 Buford 16, 10

R1 #3 Bainbridge 5, 0 at R2 #2 Statesboro 13, 8

R3 #4 Griffin 0, 0 at R4 #1 Locust Grove 10, 14

R7 #3 Kell 0, 1 at R8 #2 Walnut Grove 4, 12

R5 #4 Southwest DeKalb 4, 5  at R6 #1 Decatur 6, 6

R3 #3 McIntosh 1, 0 at R4 #2 Jones County 6, 15

R1 #4 Veterans 0, 1 at R2 #1 South Effingham 4, 2

Class AAAA (10/11)

R6 #3 Ridgeland 13, 5, 5 at R5 #2 Central-Carroll 0, 20, 9

R8 #4 Oconee County 8, 4, 3 at R7 #1 Marist 6, 5, 6

R2 #3 Perry 11, 11 at R1 #2 Columbus 2, 2

R4 #4 Druid Hills 4, 0 at R3 #1 Thomson 14, 9

R8 #3 Stephens County 5, 3 at R7 #2 Chestatee 0, 2

R6 #4 LaFayette 1, 6 at R5 #1 Chapel Hill 9, 9

R4 #3 Woodward 11, 11 at R3 #2 Cross Creek 7, 3

R2 #4 Mary Persons 0, 3 at R1 #1 Northside-Columbus 7, 7

R5 #3 Troup County 1, 2 at R6 #2 Northwest Whitfield 10, 6

R7 #4 White County 0, 1,  at R8 #1 Jefferson 8, 12

R1 #3 Cairo 0, 4 at R2 #2 Spalding 4, 15

R3 #4 Hephzibah 0, 0 at R4 #1 Eastside 15, 17

R7 #3 Blessed Trinity 0, 0 at R8 #2 Madison County 6, 5

R5 #4 Cedartown  1, 0 at R6 #1 Heritage-Catoosa 6, 10

R3 #3 Burke County 8, 8 at R4 #2 Luella 5, 5

R1 #4 Hardaway 0, 0 at R2 #1 West Laurens 12, 16

Class AAA (10/11)

R6 #3 Bremen 8, 5 at R5 #2 Westminster 2, 4

R8 #4 East Jackson 3, 5 at R7 #1 East Hall 6, 9

R2 #3 Brantley County  3, 4 at R1 #2 Cook County 4, 9

R4 #4 Jackson 0, 2 at R3 #1 Southeast Bulloch 3, 11

R8 #3 Morgan County 9, 8 at R7 #2 GAC 2, 0

R6 #4 Sonoraville 2, 7 at R5 #1 Lovett 0, 0

R4 #3 Peach County 9, 15 at R3 #2 Jenkins 0, 1

R2 #4 Long County 0, 1 at R1 #1 Worth County 11, 13

R5 #3 Pace Academy 0, 2 at R6 #2 LFO 8, 10

R7 #4 Lumpkin County 1, 6  at R8 #1 Jackson County 15, 15

R1 #3 Crisp County 6, 5, 3 at R2 #2 Pierce County 3, 17, 0

R3 #4 Savannah 1, 0 at R4 #1 Pike County 17, 16

R7 #3 North Hall 1, 3 at R8 #2 Franklin County 8, 14

R5 #4 Cedar Grove 0, 0 at R6 #1 Calhoun 19, 16

R3 #3 Islands 1, 1 at R4 #2 Rutland 6, 9

R1 #4 Dougherty 0, 0 at R2 #1 Appling County 10, 8

Class AA (10/11)

R6 #3 Therrell 1, 0 at R5 #2 Heard County 16, 16

R8 #4 Elbert County 3, 1  at R7 #1 Rockmart 12, 10

R2 #3 Vidalia 4, 9 at R1 #2 Fitzgerald 0, 1

R4 #4 Westside-Augusta 0, 0 at R3 #1 Dodge County 12, 10

R8 #3 Monticello 3, 4  at R7 #2 Dade County 0, 0

R6 #4 Washington-Atlanta 0, 1 at R5 #1 Lamar County 19, 25

R4 #3 Jefferson County 0, 0 R3 #2 Bleckley County 15, 15

R2 #4 Metter 7, 2 at R1 #1 Berrien County 12, 6

R5 #3 Callaway 20, 22 at R6 #2 Douglas-Atlanta 0, 0

R7 #4 Pepperell 0, 7, 1 at R8 #1 Banks County 9, 4, 6

R1 #3 Thomasville 2, 3 at R2 #2 Jeff Davis 14, 12

R3 #4 Washington County 0, 1 at R4 #1 Harlem 18, 19

R7 #3 Armuchee 6, 6  at R8 #2 Social Circle 4, 1

R5 #4 Temple 17, 15 at R6 #1 South Atlanta 0, 0

R3 #3 East Laurens 5, 1 at R4 #2 Screven County 6, 10

R1 #4 Early County 1, 0 at R2 #1 Bacon County 10, 13

Class A Public (10/13)

#24 Lincoln County 1, 4 at #9 Lanier County 10, 12

#17 Miller County 2, 0 at #16 Schley County 17, 13

#23 Wheeler County 0, 0 at #10 Telfair County 9, 10

#18 Mt. Zion 7, 5 at #15 Glascock County 6, 4

#21 Jenkins County at 1, 0 #12 Trion 13, 13

#20 Charlton County 5, 8, 4 at #13 Wash-Wilkes 1, 10, 8

#22 Webster County 0, 0 at #11 Seminole County 12, 20

#19 Hawkinsville 0, 1 at #14 Echols County 8, 3

Class A Private (10/13)

#24 Hebron Christian 3, 0 at #9 Stratford Academy 8, 17

#17 Christian Heritage 7, 9 at #16 Strong Rock 4, 4

#23 Galloway 0, 1 at #10 Darlington 11, 15

#18 Landmark Christian 2, 4 at #15 Mt. Paran Christian 5, 3

#21 King’s Ridge 5, 2 at #12 Savannah Christian 3, 6

#20 Athens Christian 2, 6 at #13 George Walton Academy 14, 14

#22 Fellowship Christian 3, 1 at #11 Mount de Sales 11, 9

#19 North Cobb Christian 20, 6 at #14 Holy Innocents 12, 5


View Comments 0