Baseball playoff scores and schedules

View Caption Hide Caption
(Jason Getz/AJC)

Baseball

Baseball Playoff Brackets

Finals

Class AAAAAAA

Etowah 4, 5, Woodstock 1, 4

Class AAAAAA

Pope 2, 5, vs. Lee County 1, 1

Class AAAAA

Loganville 3, 3, Wayne County 0, 2

Class AAAA

Marist 1, 7, 4, Blessed Trinity 11, 2, 3

Class AAA

North Hall 9, 6, Pierce County 2, 0

Class AA

Jeff Davis 4, 7 Elbert County 1, 6

Class A-Public

Schley County 6, 12, Gordon Lee 0, 3

Class A-Private

Savannah Christian 5, 5, Tattnall Square 2, 4

Semifinals

Class AAAAAAA

R4 #4 Etowah 0, 5, 5 at R6 #2 Mill Creek 1, 0, 4

R4 #3 Woodstock 3, 2, 4 at R6 #1 North Gwinnett 2, 10, 3

Class AAAAAA

R6 #2 River Ridge 6, 0 at R7 #1 Pope 7, 10

R7 #3 Johns Creek 4, 3 at R1 #1 Lee County 7, 5

Class AAAAA

R2 #1 Wayne County 16, 4, 8 at R4 #1 Locust Grove 1, 7, 7

R8 #1 Loganville 0, 3, 9 at R3 #1 Starr’s Mill 1, 1, 3

Class AAAA

R6 #2 Heritage-Catoosa 0,4 at R7 #1 Blessed Trinity 12, 6

R7 #2 Marist 5, 9 at R5 #2 LaGrange 0, 0

Class AAA

R6 #2 Coahulla Creek 1, 0 at R2 #1 Pierce County 5, 5

R6 #4 Calhoun 1, 0 at R7 #3 North Hall 10, 3

Class AA

R2 #4 Toombs County 6, 3 at R2 #1 Jeff Davis 9, 13

R2 #3 Bacon County 3, 1, 1 at R8 #1 Elbert County 2, 2, 6

Class A Public

#12 Telfair County 2, 1 at #1 Schley County 6, 18

#6 Charlton County 3, 3, 6 #2 Gordon Lee 4, 1, 10

Class A Private

#4 Athens Christian 1, 0 at #1 Savannah Christian 2, 2

#3 Holy Innocents 0, 3 at #2 Tattnall Square 5, 9

Quarterfinals

Class AAAAAAA

R6 #2 Mill Creek 5, 0, 5 at R3 #2 North Paulding 3, 2, 1

R2 #1 Etowah 10, 3 at R7 #1 Brookwood 4, 5

R4 #3 Woodstock 3, 3, 0 at R7 #2 Parkview 13, 2, 1

R6 #1 North Gwinnett 10, 4 at R3 #1 Hillgrove 0, 3

Class AAAAAA

R6 #2 River Ridge 11, 2 at R5 #1 Alexander 1, 3

R6 #3 Dalton 3, 3 at R7 #1 Pope  9, 2

R2 #2 Richmond Hill 1, 0 at R1 #1 Lee County 11,10

R6 #1 Allatoona 0, 5 R7 #3 Johns Creek 1, 6

Class AAAAA

R4 #1 Locust Grove 10, 2 at R3 #2 McIntosh 0, 0

R2 #1 Wayne County 8, 2 at R7 #1 Carrollton 2, 1

R8 #1 Loganville 3, 9, 11 at R1 #1 Veterans 4, 1, 4

R6 #1 Decatur 1, 10 at R3 #1 Starr’s Mill 9, 22

Class AAAA

R1 #3 Hardaway 2, 3 at R6 #2 Heritage-Catoosa 7, 6

R2 #1 West Laurens 1, 1 at R7 #1 Blessed Trinity 6, 6

R8 #1 Madison County 6, 0, 2 at R7 #2 Marist 5, 5, 19

R8 #4 Stephens County 2, 0 at R5 #2 LaGrange 6, 5

Class AAA

R6 #2 Coahulla Creek 2, 9 at R5 #1 Redan 1, 8

R2 #1 Pierce County 8, 10 at R7 #1 Greater Atlanta Christian 4, 1

R6 #4 Calhoun 3, 4 at R5 #3 Lovett 2, 5

R7 #3 North Hall 4, 6 at  R6 #1 Ringgold 2, 5

Class AA

R2 #4 Toombs County 6, 3 at R3 #2 Dodge County 3, 2

R2 #1 Jeff Davis 10,  R7 #1 Rockmart 4

R8 #1 Elbert County 4, 5 at R1 #1 Thomasville 0, 1

R2 #3 Bacon County 7, 14 at R3 #1 Bleckley County 3, 3

Class A Public

#9 Taylor County 0, 4 at #1 Schley County  5, 8

#12 Telfair County 14, 1, 11  at #13 Treutlen 8, 11, 10

#10 Irwin County 0, 4 at #2 Gordon Lee 11,

#6 Charlton County 3, 3, 9  at #14 Johnson County 1, 4, 2

Class A Private

#8 Mt. De Sales 0 , 4 at #1 Savannah Christian 2, 9

#5 Mt. Paran Christian 0, 2 at #4 Athens Christian 5, 12 

#7 Hebron Christian 1, 2 at #2 Tattnall Square 5, 10

#6 King’s Ridge 0, 2 at #3 Holy Innocents’ 4, 3

Second Round

Class AAAAAAA

R6 #2 Mill Creek 0, 3, 6 at R4 #1 Walton 10, 1, 3

R3 #2 North Paulding 8, 6 at R5 #1 Lambert 5, 0

R6 #3 Mountain View 3, 2, 0 at R2 #1 Etowah 2, 4, 10

R1 #2 Camden County 2, 7 at R7 #1 Brookwood 1, 8

R4 #3 Woodstock 7, 6 at R8 #1 Grayson 0, 0

R7 #2 Parkview 6, 4 at R1 #1 Colquitt County 1, 0

R4 #2 Lassiter 7, 2 at R6 #1 North Gwinnett 8, 4

R5 #2 West Forsyth 1, 1 at R3 #1 Hillgrove 2, 9

Class AAAAAA

R6 #2 River Ridge 10, 10 at R4 #1 Tucker 3, 0

R1 #3 Valdosta 6, 3, 5 at R5 #1 Alexander 2, 4, 6

R6 #3 Dalton 1, 5 at R2 #1 Glynn Academy 0, 3

R1 #2 Houston County 0, 2 at R7 #1 Pope 10, 11

R2 #2 Richmond Hill 3 , 3, 7 at R8 #1 Winder Barrow 7, 2, 2

R7 #2 Northview 0,  2, 1R1 #1 Lee County 1, 1, 3

R2 #3 Effingham County 4, 0 at R6 #1 Allatoona 5, 4

R7 #3 Johns Creek 3, 13 at R3 #1 Greenbrier 2, 3

Class AAAAA

R8 #3 Flowery Branch 1, 0 at R4 #1 Locust Grove 8, 5

R2 #2 McIntosh 8, 5, 9 at R5 #1 Arabia Mountain 4, 7, 3

R8 #2 Buford 10, 1, 7 at R2 #1 Wayne County 6, 5, 19

R1 #2 Harris County 3, 0 at R7 #1 Carrollton 8, 7

R4 #3 Ola  0, 5, 0 at R8 #1 Loganville 8, 2, 10

R7 #2 East Paulding 11, 16  at R1 #1 Veterans 12, 5

R4 #2 Union Grove 1, 3 at R6 #1 Decatur 3, 10

R7 #3 Kell 2, 2 at R3 #1 Starr’s Mill 5, 5

Class AAAA

R6 #2 Heritage-Catoosa 4, 12, 19 at R4 #1 Woodward Academy 5, 7, 18

R1 #3 Hardaway 4, 2, 6 at R5 #1 Troup County 1, 4, 2

R8 #2 Oconee County 7, 4,  0 at R2 #1 West Laurens  5, 14, 3

R1 #2 Columbus 1, 2, 1 at R7 #1 Blessed Trinity 8, 1, 6

R2 #2 Spalding 4, 2 at R8 #1 Madison County 5, 14

R7 #2 Marist 5, 2 at R1 #1 Cairo 0, 0

R4 #2 Luella 4, 8, 0 at R8 #4 Stephens County 7, 3, 3

R1 #4 Northside-Columbus 3, 2 at R5 #2 LaGrange 5, 5

Class AAA

R6 #2 Coahulla Creek 3, 0, 5 at R4 #1 Pike County 2, 4, 0

R1 #3 Crisp County 7, 3 at R5 #1 Redan 12, 15

R8#2 Hart County 0, 0 at R2 #1 Pierce County 10, 4

R1 #2 Cook County 0, 5  at R7 #1 Greater Atlanta Christian 7, 17

R2 #2 Brantley County 4, 6 at R6 #4 Calhoun 17, 9

R5 #3 Lovett 12, 4 at R1 #1 Worth County 0, 2

R2 #3 Appling County 0, 12, 1 at R6 #1 Ringgold 4, 6, 12

R7 #3 North Hall 11, 5 at R3 #1 Southeast Bulloch 3, 1

Class AA

R2 #4 Toombs County 12, 8 at R8 #3 Banks County 2, 7

R3 #2 Dodge County 8, 3 at R5#1 Callaway 2, 3

R8 #2 Social Circle 0, 2,  R2 #1 Jeff Davis 3, 5

R1 #2 Berrien County 1, 8, 1 at R7 #1 Rockmart 7, 5, 2

R2 #2 Benedictine 3, 5 at R8 #1 Elbert County 9, 9

R7 #2 Dade County 5, 3 at R1 #1 Thomasville 10, 6

R8 #4 Rabun County 0, 3 at R2 #3 Bacon County 10, 12 

R5 #2 Heard County 6, 4, 5 at R3 #1 Bleckley County 0, 5, 6

Class A-Public

#9 Taylor County 9, 5 at #8 Baconton 8, 0

#16 Trion 1, 3 at #1 Schley County 5, 11

#12 Telfair County 9, 10 at #5 ECI 6, 2

#13 Treutlen 4, 6 at #4 Seminole County 3, 3 

#10 Irwin County 4, 11 at #7 Miller County 2, 10 

#18 Clinch County 7, 4 at #2 Gordon Lee 8, 11

#11 Bowdon 0, 0 at #6 Charlton County 1, 6

#14 Johnson County 7, 4, 13 at #3 Lanier County 5, 7, 5

Class A-Private

#9 Prince Avenue 3, 1, 1 at #8 Mt. De Sales 1, 3, 2

#16 North Cobb Christian 2, 3  at #1 Savannah Christian 7, 4

#12 Mt. Vernon 3, 6, 6 at #5 Mt. Paran 5, 0, 8

#13 Strong Rock 1, 2 at #4 Athens Christian 3, 7

#23 Walker 0, 1 at #7 Hebron Christian 3, 11

#15 George Walton 6, 1 at #2 Tattnall Square 3, 4

#11 Providence Christian 1, 3, 0 at #6 King’s Ridge 11, 2, 4

#14 Calvary Day 0, 0 at #3 Holy Innocents’ 11, 4

First Round

AAAAAAA

Baseball playoff brackets

R6 #2 Mill Creek 6-8 R8 #3, South Gwinnett 0-2

R4 #1 Walton 10-13, R2 #4 Westlake 0, 1

R3 #2 North Paulding 10-8, R1 #3 Lowndes 1-1

R5 #1 Lambert 5 ,6, R7 #4 Lakeside-DeKalb 0-0

R6 #3 Mountain View 1-4-5, R8 #2 Archer 2-1-4

R4 #4 Etowah 5-4-5, R2 #1 East Coweta 3-15-2

R1 #2 Camden County 2-2-8, R3 #3 North Cobb 4-1-7

R7 #1 Brookwood 3-3, R5 #4 Milton 2-1

R4 #3 Woodstock 6-3, R2 #2 Wheeler 0-0

R8 #1 Grayson 1-6, R6 #4 Peachtree Ridge 0-3

R7 #2 Parkview 9-11, R5 #3 Forsyth Central 4-7

R1 #1 Colquitt County 6-6, R3 #4 McEachern 4-0

R4 #2 Lassiter 4-9, R2 #3 Newnan 2-0

R6 #1 North Gwinnett 10-10, R8 #4 Rockdale County 0-1

R5 #2 West Forsyth 7-5, R7 #3 Norcross 2-3

R3 #1 Hillgrove 0-3-10, WC Roswell 4-0-1

AAAAAA

Baseball playoff brackets

R6 #2 River Ridge 9-9, R8 #3 Dacula 8-8

R4 #1 Tucker 14-9, R2 #4 Brunswick 2-7

R1 #3 Valdosta 8-0-12,  R3 #2 Lakeside-Evans 2-10-8

R5 #1 Alexander 9-2-6, R7 #4 Cambridge 4-3-1

R8 #2 Gainesville 3-9-10, R6 #3 Dalton 10-2-1

R2 #1 Glynn Academy 10-5, R4 #4 Mount Zion 0-1

R1 #2 Houston County 4-4, R3 #3 Heritage-Conyers 3-3

R7 #1 Pope 6-14, R5 #4 Creekside 2, 0

R2 #2 Richmond Hill 15-2, R4 #3 Stephenson 5-14

R8 #1 Winder-Barrow 3-8, R6 #4 Harrison 2-0

R7 #2 Northview 5-7, R5 #3 Northgate 2-3

R1 #1 Lee County 4-3, R3 #4 Evans 1-1

R2 #3 Effingham County 2-6, R4 #2 Mundy’s Mill 1-2

R6 #1 Allatoona 7-6, R8 #4 Lanier 2-2

R7 #3 Johns Creek  0-4-13, R5 #2 South Paulding 1-0-0

R3 #1 Greenbrier 4-7, R1 #4 Coffee 3-3

AAAAA

Baseball playoff brackets

R8 #3 Flowery Branch 4-5, R6 #2 Riverwood 0-3

R4 #1 Locust Grove 10-6, R2 #4 Statesboro 0-2

R3 #2 McIntosh 2-8, R1 #3 Thomas County Central 1-3

R5 #1 Arabia Mountain 3-11-10, R7 #4 Villa Rica 6-5-5

R8 #2 Buford 1-12-18, R6 #3 North Springs 4-4-8

R2 #1 Wayne County 4-5-5, R4 #4 Jones County 17-4-4

R1 #2 Harris County 6-5, R3 #3 Griffin 3-4

R7 #1 Carrollton 10-22, R5 #4 Southwest DeKalb 3-0

R4 #3 Ola 8-1-3, R2 #2 South Effingham 0-3-0

R8 #1 Loganville 15-12, R6 #4 Lithia Springs 0-0

R7 #2 East Paulding 10-13, R5 #3 Columbia 1-1

R1 #1 Veterans 4-15, R3 #4 Whitewater 3-0

R4 #2 Union Grove 3-1-5, R2 #3 Ware County 0-4-0

R6 #1 Decatur 2-7-7, R8 #4 Walnut Grove 3-5-6

R7 #3 Kell 14-11,  at R5 #2 Chamblee 0-3

R3 #1 Starr’s Mill 16-9, R1 #4 Bainbridge 1-4

AAAA

Baseball playoff brackets

R6 #2 Heritage-Ringgold 11-18, R8 #3 Jefferson 1-1

R4 #1 Woodward Academy 10-7, R2 #4 Mary Persons 3-3

R1 #3 Hardaway 0-7-10, R3 #2 Burke County 3-0-6

R7 #4 West Hall 0-3-1, R5 #1 Troup 1-3-6

R8 #2 Oconee County 8-7-7, R6 #3 Pickens 8-3-1

R2 #1 West Laurens 10-2-18, R4 #4 Druid Hills 0-3-1

R1 #2 Columbus 5-16, R3 #3 Thomson 4-0

R7 #1 Blessed Trinity 4-10, R5 #4 Cartersville 1, 0

R2 #2 Spalding 3-2-7, R4 #3 Eastside 2-0-5

R8 #1 Madison County 11-14, R6 #4 Gilmer 0,0

R7 #2 Marist 4-7, R5 #3 Cedartown 1,1

R1 #1 Cairo 15-12, R3 #4 Baldwin 0-3

R4 #2 Luella 3-4, R2 #3 Perry 1-0

R6 #1 Northwest Whitfield 1-8-9, R8 #4 Stephens County 5-6-10

R7 #3 Chestatee 0 at R5 #2 LaGrange 10 (No. 7)

R1 #4 Northside-Columbus 12-6, R3 #1 Cross Creek 2-4

AAA

Baseball playoff brackets

R6 #2 Coahulla Creek 7-8, R8 #3 Franklin County 1, 1

R4 #1 Pike County 7-14, R2 #4 Tattnall County 0-2

R1 #3 Crisp County 12-11, R3 #2 Jenkins 5-3

R5 #1 Redan 3-16, R7 #4 Fannin County 0-2

R8 #2 Hart County 6-6-2, R6 #3 North Murray 10-1-1

R2 #1 Pierce County 8-11, R4 #4 Rutland 2-0

R3 #3 Islands 4-1-4, R1 #2 Cook 3-17-11

R5 #4 Westminster 5-7-9, R7 #1 Greater Atlanta Christian 3-12-3

R2 #2 Brantley County 7-10, R4 #3 Peach County 5-1

R6 #4 Calhoun 3-1-11, R8 #1 Morgan County 1-5-4

R5 #3 Lovett 11-7-14, R7 #2 Dawson County 2-2-0

R1 #1 Worth County 10-17, R3 #4 Groves 0-1

R2 #3 Appling County 10-2, R4 #2 Jackson 3-0

R6 #1 Ringgold 7-5, R8 #4 Jackson County 3-0

R7 #3 North Hall 3-4-6, R5 #2 Pace Academy 7-1-5

R3 #1 Southeast Bulloch 11-11, R1 #4 Monroe 1-1

AA

Baseball playoff brackets

R8 #3 Banks County 18-5, R6 #2 Hapeville Charter 0-2

R2 #4 Toombs County 14-15, R4 #1 Laney 3-0

R3 #2 Dodge County 4-17, R1 #3 Fitzgerald 0-2

R5 #1 Callaway 10-6, R7 #4 Chattooga 1-5

R8 #2 Social Circle 11-11, R6 #3 BEST Academy 0-0

R2 #1 Jeff Davis 11-8, R4 #4 Screven County 1-4

R1 #2 Berrien 4-10, R3 #3 Washington County 0-9

R7 #1 Rockmart 10-17, R5 #4 Jordan 0-2

R2 #2 Benedictine 9-13, R4 #3 Westside-Augusta 6-3

R8 #1 Elbert County 21-22, R6 #4 Washington 0, 0

R7 #2 Dade County 9-8, R5 #3 Lamar County 5-3

R1 #1 Thomasville 16-8, R3 #4 East Laurens 6-2

R2 #3 Bacon County 4-5, R4 #2 Harlem 2-4

R8 #4 Rabun County 8 at R6 #1 South Atlanta 2

R5 #2 Heard County 4-4, R7 #3 Pepperell 3-3

R3 #1 Bleckley County 10-15, R1 #4 Early County 0-0

Class A-Public

#24 Manchester 10 at #9 Taylor County 9, 12

#17 Terrell County 0, 0 at #16 Trion 16, 10

#21 Pelham 0, 0 at #12 Telfair County 12, 16

#20 Georgia Military 1, 0 at #13 Treutlen 3, 8

#23 Marion County 3, 0 at #10 Irwin County 18, 15

#18 Clinch County 13, 10 at #15 Jenkins County 6, 6

#22 Towns County 4, 1 at #11 Bowdon 5, 17

#14 Johnson County 5-7-5, #19 Commerce 6-2-3

Class A-Private

#9 Prince Avenue Christian 1-5, #24 Athens Academy 0-0

#16 North Cobb Christian 3-7-9, #17 Whitefield Academy 12-3-1

#12 Mt. Vernon 4-9, #21 Wesleyan 2-4

#13 Strong Rock 9-4, #20 Pinecrest Academy 0-3

#23 Walker 11-4, #10 Aquinas 2-1

#15 George Walton 12-4-8, #18  Brookstone 2-7-1

#11 Providence Christian 7-3, #22 St. Francis 6-2

#14 Calvary Day 13-16, #19 First Presbyterian Day 3-2

 


View Comments 0