GHSA Basketball Semifinals Schedule

GHSA Basketball Tournament Semifinals Schedule

Saturday

 

Boys

 

Class AAAAAAA at West Georgia

 

R8 #3 Grayson vs. R7 #1 Norcross, 4 p.m.

 

R1 #1 Tift County vs. R3 #1 McEachern, 8 p.m.

 

 

Class AAAAAA at Fort Valley State

 

R6 #2 South Cobb vs. R2 #1 Brunswick, 4 p.m.

 

R5 #3 Langston Hughes vs. R6 #1 Allatoona, 8 p.m.

 

 

Class AAAAA at Columbus State

 

R5 #1 Miller Grove vs. R8 #2 Cedar Shoals, 4 p.m.

 

R8 #1 Buford vs. R3 #1 Fayette County, 8 p.m.

 

 

Class AAAA at Augusta University

 

R8 #1 St. Pius X vs. R5 #2 Sandy Creek, 4 p.m.

R4 #1 Henry County vs. R2 #1 Upson-Lee, 8 p.m.

 

Class AAA at Armstrong Atlantic

 

R5 #1 Pace Academy vs. R2 #1 Liberty County, 4 p.m.

 

R8 #1 Morgan County vs. R6 #1 Calhoun, 8 p.m.

 

 

Class AA at Georgia College

 

R3 #2 Dublin vs. R2 #1 Swainsboro, 4 p.m.

 

R4 #3 Josey vs. R6 #1 South Atlanta, 8 p.m.

 

 

Class A-Public at Valdosta State

 

#8 Macon County vs. #5 Wilkinson County, 4 p.m.

 

#2 Calhoun County vs. #3 Clinch County, 8 p.m.

 

 

Class A-Private at Cobb Civic Center

 

#1 Greenforest vs. #5 St. Francis, 4 p.m.

 

#2 Lakeview Academy vs. #6 Southwest Atlanta Christian, 8 p.m.

 

 

Girls

 

Class AAAAAAA at West Georgia

 

R6 #2 Collins Hill vs. R7 #1 Norcross, 2 p.m.

 

R8#1 Archer vs. R3 #1 McEachern, 6 p.m.

 

 

Class AAAAAA at Fort Valley State

 

R6 #2 Harrison vs. R7 #1 Northview, 2 p.m.

 

R5 #3 Mays vs. R4 #2 Lovejoy, 6 p.m.

 

 

Class AAAAA at Columbus State

 

R5 #1 Southwest DeKalb vs. R8 #2 Flowery Branch, 2 p.m.

 

R8 #1 Buford vs. R3 #1 Griffin, 6 p.m.

 

 

Class AAAA at Augusta University

 

R5 #1 Sandy Creek vs. R1 #1 Columbus, 2 p.m.

 

R1 #1 Carver-Columbus vs. R3 #1 Cross Creek, 6 p.m.

 

 

Class AAA at Armstrong Atlantic

 

R3 #2 Beach vs. R7 #1 Greater Atlanta Christian, 2 p.m.

 

R8 #1 Morgan County vs. R3 #1 Johnson-Savannah, 6 p.m.

 

 

Class AA at Georgia College

 

R4 #1 Laney vs. R7 #1 Model, 2 p.m.

 

R8 #1 Rabun County vs. R3 #1 Bleckley County, 6 p.m.

 

 

Class A-Public at Valdosta State

 

#1 Telfair County vs. #5 Woodville-Tompkins, 2 p.m.

 

#2 Wheeler County vs. #3 Pelham, 6 p.m.

 

 

 Class A-Private at Cobb Civic Center

 

#1 St. Francis vs. #5 Holy Innocents’, 2 p.m.

 

#2 Wesleyan vs. #3 Lakeview Academy, 6 p.m.

 

 


View Comments 0