GHSA Basketball Playoff Schedule

GHSA Basketball Playoff Schedule (First round for girls is Friday and boys on Saturday)

Boys

Class AAAAAAA

R8 #3 Grayson at R6 #2 Collins Hill

R2 #4 Campbell at R4 #1 Etowah

R1 #3 Lowndes at R3 #2 Hillgrove

R7 #4 Brookwood at R5 #1 Milton

 

R6 #3 Duluth at R8 #2 Shiloh

R4 #4 Lassiter at R2 #1 Pebblebrook

R3 #3 Kennesaw Mountain at R1 #2 Colquitt County

R5 #4 West Forsyth at R7 #1 Norcross

 

R4 #3 Roswell at R2 #2 Westlake

R6 #4 Peachtree Ridge at R8 #1 Newton

R5 #3 South Forsyth at R7 #2 Bermark

R3 #4 Marietta at R1 #1 Tift County

 

R2 #3 Wheeler at R4 #2 Cherokee

R8 #4 South Gwinnett at R6 #1 Mountain View

R7 #3 Meadowcreek at R5 #2 Lambert

*Wildcard Mill Creek at R3 #1 McEachern

 

Class AAAAAA

R8 #3 Lanier at R6 #2 South Cobb

R2 #4 Glynn Academy at R4 #1 Stephenson

R1 #3 Coffee at R3 #2 Heritage-Conyers

R7 #4 Cambridge at R5 #1 South Paulding

 

R6 #3 Osborne at R8 #2 Dacula

R4 #4 Forest Park at R2 #1 Brunswick

R3 #3 Greenbrier at R1 #2 Northside-Warner Robins

R5 #4 Mays at R7 #1 Pope

 

R4 #3 Tucker at R2 #2 Effingham County

R6 #4 Creekview at R8 #1 Gainesville

R5 #3 Langston Hughes at R7 #2 Dunwoody

R3 #4 Alcovy at R1 #1 Lee County

 

R2 #3 Richmond Hill at R4 #2 Jonesboro

R8 #4 Winder-Barrow at R6 #1 Allatoona

R7 #3 Alpharetta at R5 #2 Tri-Cities

R1 #4 Valdosta at R3 #1 Lakeside-Evans

 

Class AAAAA

R8 #3 Flowery Branch at R6 #2 Riverwood

R2 #4 Wayne County at R4 #1 Eagle’s Landing

R1 #3 Harris County at R3 #2 Starr’s Mill

R7 #4 Paulding County at R5 #1 Miller Grove

 

R6 #3 Maynard Jackson at R8 #2 Cedar Shoals

R4 #4 Jones County at R2 #1 Statesboro

R3 #3 Riverdale at R1 #2 Veterans

R5 #4 Lithonia at R7 #1 Villa Rica

 

R4 #3 Dutchtown at R2 #2 New Hampstead

R6 #4 Lithia Springs at R8 #1 Buford

R5 #3 Southwest DeKalb at R7 #2 Kell

R3 #4 Griffin at R1 #1 Warner Robins

 

R2 #3 Ware County at R4 #2 Union Grove

R8 #4 Loganville at R6 #1 Carver-Atlanta

R7 #3 Carrollton at R5 #2 Columbia

R1 #4 Bainbridge at R3 #1 Fayette County

 

Class AAAA

R8 #3 North Oconee at R6 #2 Lafayette

R2 #4 Howard at R4 #1 Henry County

R1 #3 Shaw at R3 #2 Richmond Academy

R7 #4 West Hall at R5 #1 LaGrange

 

R6 #3 Heritage-Catoosa at R8 #2 Stephens County

R4 #4 North Clayton at R2 #1 Upson-Lee

R3 #3 Thomson at R1 #2 Americus-Sumter

R5 #4 Troup at R7 #1 Blessed Trinity

 

R4 #3 Eastside at R2 #2 Mary Persons

R6 #4 Ridgeland at R8 #1 St. Pius

R5 #3 Cartersville at R7 #2 Marist

R3 #4 Burke County at R1 #1 Carver-Columbus

 

R2 #3 Perry at R4 #2 Druid Hills

R8 #4 Madison County at R6 #1 Northwest Whitfield

R7 #3 White County at R5 #2 Sandy Creek

R1 #4 Westover at R3 #1 Baldwin

 

Class AAA

R8 #3 Monroe Area at R6 #2 Sonoraville

R2 #4 Long County at R4 #1 Westside-Macon

R1 #3 Appling County at R3 #2 Johnson-Savannah

R7 #4 Dawson County at R5 #1 Pace Academy

 

R6 #3 Coahulla Creek at R8 #2 Franklin County

R4 #4 Kendrick at R2 #1 Liberty County

R3 #3 Islands at R1 #2 Worth County

R5 #4 Westminster at R7 #1 East Hall

 

R4 #3 Peach County at R2 #2 Tattnall County

R6 #4 Adairsville at R8 #1 Morgan County

R5 #3 Lovett at R7 #2 Greater Atlanta Christian

R3 #4 Savannah at R1 #1 Liberty County

 

R2 #3 Appling County at R4 #2 Central-Macon

R8 #4 Hart County at R6 #1 Calhoun

R7 #3 Lumpkin County at R5 #2 Cedar Grove

R1 #4 Long County at R3 #1 Jenkins

 

Class AA

R8 #3 Putnam County at R6 #2 Hapeville Charter

R2 #4 Bacon County at R4 #1 Laney

R1 #3 Fitzgerald at R3 #2 Dublin

R7 #4 Dade County at R5 #1 Heard County

 

R6 #3 Therrell at R8 #2 Monticello

R4 #4 Westside-Augusta at R2 #1 Swainsboro

R3 #3 Bleckley County at R1 #2 Thomasville

R5 #4 Temple at R7 #1 Chattooga

 

R4 #3 Josey at R2 #2 Metter

R6 #4  Washington at R8 #1 Banks County

R5 #3 Spencer at R7 #2 Rockmart

R3 #4 Southwest-Macon at R1 #1 Early County

 

R2 #3 Jeff Davis at R4 #2 Butler

R8 #4 Elbert County at R6 #1 South Atlanta

R7 #3 Coosa at R5 #2 Callaway

R1 #4 Albany at R3 #1 Washington County

 

Class A-Public

#24 Dooly County at #9 Quitman County

#8 Macon County BYE

#17 Portal at #16 Lincoln County

#1 Treutlen BYE

 

#21 Terrell County at #12 Crawford County

#5 Wilkinson County BYE

#20 Irwin County at #13 Central-Talbotton

#4 Taylor County BYE

 

#23 Jenkins County at #10 Hawkinsville

#7 Turner County BYE

#18 Schley County at #15 Towns County

#2 Calhoun County BYE

 

#22 Twiggs County at #11 Wilcox County

#6 Montgomery County BYE

#19 Manchester at #14 Randolph-Clay

#3 Clinch County BYE

 

Class A-Private

#24 Mt. Pisgah at #9 Holy Innocents’

#8 Tattnall Square BYE

#17 Christian Heritage at #16 Mt. Paran

#1 Greenforest Christian BYE

 

#21 Landmark Christian at #12 Tallulah Falls

#5 St. Francis BYE

#20 Stratford Academy at #13 Darlington

#4 Aquinas BYE

 

#23 Riverside Military at #10 First Presbyterian Day

#7 Athens Christian BYE

#18 Savannah Christian at #15 Wesleyan

#2 Lakeview Academy BYE

 

#22 Prince Avenue Christian at #11 Whitefield Academy

#6 Southwest Atlanta Christian BYE

#19 King’s Ridge at #14 Eagle’s Landing Christian

#3 North Cobb Christian BYE

 

Girls

Class AAAAAAA

R8 #3 Grayson at R6 #2 Collins Hill

R2 #4 Campbell at R4 #1 Cherokee

R1 #3 Tift County at R3 #2 Hillgrove

R7 #4 Central Gwinnett at R5 #1 Lambert

 

R6 #3 Duluth at R8 #2 Newton

R4 #4 Roswell at R2 #1 Westlake

R3 #3 Marietta at R1 #2 Lowndes

R5 #4 West Forsyth at R7 #1 Norcross

 

R4 #3 Woodstock at R2 #2 Pebblebrook

R6 #4 Mountain View at R8 #1 Archer

R5 #3 South Forsyth at R7 #2 Brookwood

R3 #4 North Cobb at R1 #1 Colquitt County

 

R2 #3 Wheeler at R4 #2 Etowah

R8 #4 Rockdale at R6 #1 Mill Creek

R7 #3 Parkview at R5 #2 North Forsyth

Wildcard South Gwinnett at R3 #1 McEachern

 

Class AAAAAA

R8 #3 Dacula at R6 #2 Harrison

R2 #4 Bradwell Institute at R4 #1 Tucker

R1 #3 Houston County at R3 #2 Heritage-Conyers

R7 #4 Pope at R5 #1 Douglas County

 

R6 #3 River Ridge at R8 #2 Gainesville

R4 #4 Stephenson at R2 #1 Brunswick

R3 #3 Evans at R1 #2 Valdosta

R5 #4 South Paulding at R7 #1 Northview

 

R4 #3 Jonesboro at R2 #2 Glynn Academy

R6 #4 Sequoyah at R8 #1 Winder-Barrow

R5 #3 Mays at R7 #2 Alpharetta

R3 #4 Greenbrier at R1 #1 Northside-Warner Robins

 

R2 #3 Richmond Hill at R4 #2 Lovejoy

R8 #4 Habersham Central at R6 #1 Creekview

R7 #3 Chattahoochee at R5 #2 New Manchester

R1 #4 Coffee at R3 #1 Grovetown

 

Class AAAAA

R8 #3 Loganville at R6 #2 Lithia Springs

R2 #4 South Effingham at R4 #1 Eagle’s Landing

R1 #3 Harris County at R3 #2 McIntosh

R7 #4 Kell at R5 #1 Southwest DeKalb

 

R6 #3 North Springs at R8 #2 Flowery Branch

R4 #4 Locust Grove at R2 #1 Statesboro

R3 #3 Fayette County at R1 #2 Bainbridge

R5 #4 Chamblee at R7 #1 Carrollton

 

R4 #3 Woodland-Stockbridge at R2 #2 Ware County

R6 #4 Decatur at R8 #1 Buford

R5 #3 Columbia at R7 #2 Cass

R3 #4 Morrow at R1 #1 Warner Robins

 

R2 #3 Wayne County at R4 #2 Dutchtown

R8 #4 Clarke Central at R6 #1 Maynard Jackson

R7 #3 Villa Rica at R5 #2 Arabia Mountain

R1 #4 Veterans at R3 #1 Griffin

 

Class AAAA

R8 #3 Madison County at R6 #2 Heritage-Catoosa

R2 #4 Upson-Lee at R4 #1 North Clayton

R1 #3 Shaw at R3 #2 Richmond Academy

R7 #4 Blessed Trinity at R5 #1 Sandy Creek

 

R6 #3 Pickens at R8 #2 North Oconee

R4 #4 Salem at R2 #1 Spalding

R3 #3 Burke County at R1 #2 Columbus

R5 #4 Troup at R7 #1 West Hall

 

R4 #3 Luella at R2 #2 Perry

R6 #4 Gilmer at R8 #1 Jefferson

R5 #3 Chapel Hill at R7 #2 Chestatee

R3 #4 Baldwin at R1 #1 Carver-Columbus

 

R2 #3 West Laurens at R4 #2 Henry County

R8 #4 St. Pius at R6 #1 Northwest Whitfield

R7 #3 Marist at R5 #2 LaGrange

R1 #4 Americus-Sumter at R3 #1 Cross Creek

 

Class AAA

R8 #3 Hart County at R6 #2 Calhoun

R2 #4 Liberty County at R4 #1 Central-Macon

R1 #3 Dougherty at R3 #2 Beach

R7 #4 East Hall at R5 #1 Redan

 

R6 #3 Ringgold at R8 #2 Franklin County

R4 #4 Westside-Macon at R2 #1 Tattnall County

R3 #3 Jenkins at R1 #2 Cook

R5 #4 Cedar Grove at R7 #1 Greater Atlanta Christian

 

R4 #3 Kendrick at R2 #2 Pierce County

R6 #4 Sonoraville at R8 #1 Morgan County

R5 #3 Lovett at R7 #2 Dawson County

R3 #4 Southeast Bulloch at R1 #1 Monroe

 

R2 #3 Long County at R4 #2 Peach County

R8 #4 Jackson County at R6 #1 Haralson County

R7 #3 North Hall at R5 #2 Pace Academy

R1 #4 Crisp County at R3 #1 Johnson-Savannah

 

Class AA

R8 #3 Putnam County at R6 #2 Douglass

R2 #4 Swainsboro at R4 #1 Laney

R1 #3 Early County at R3 #2 Dodge County

R7 #4 Pepperell at R5 #1 Heard County

 

R6 #3 South Atlanta at R8 #2 Banks County

R4 #4 Westside-Augusta at R2 #1 Bryan County

R3 #3 Washington County at R1 #2 Berrien

R5 #4 Temple at R7 #1 Model

 

R4 #3 Jefferson County at R2 #2 Vidalia

R6 #4 Therrell at R8 #1 Rabun County

R5 #3 Lamar County at R7 #2 Armuchee

R3 #4 Dublin at R1 #1 Fitzgerald

 

R2 #3 Jeff Davis at R4 #2 Josey

R8 #4 Elbert County at R6 #1 Hapeville Charter

R7 #3 Dade County at R5 #2 Callaway

R1 #4 Thomasville at R3 #1 Bleckley County

 

Class A-Public

#24 Calhoun County at #9 Hancock Central

#8 Taylor County BYE

#17 Seminole County at #16 Turner County

#1 Telfair County BYE

 

#21 Manchester at #12 Wilcox County

#5 Woodville-Tompkins BYE

#20 Gordon Lee at #13 Wilkinson County

#4 Marion County BYE

 

#23 Hawkinsville at #10 Macon County

#7 Treutlen BYE

#18 Johnson County at #15 Georgia Military

#2 Wheeler County BYE

 

#22 Greene County at #11 Terrell County

#6 Greenville BYE

#19 Lanier County at #14 Mitchell County

#3 Pelham BYE

 

Class A-Private

#24 Savannah Country Day at #9 Pinecrest Academy

#8 Landmark Christian BYE

#17 Christian Heritage at #16 Paideia

#1 St. Francis BYE

 

#21 Eagle’s Landing Christian at #12 Tattnall Square

#5 Holy Innocents’ BYE

#20 Fellowship Christian at #13 Aquinas

#4 Stratford Academy BYE

 

#23 Athens Christian at #10 Prince Avenue

#7 First Presbyterian Day BYE

#18 Savannah Christian at #15 George Walton

#2 Wesleyan BYE

 

#22 Athens Academy at #11 Darlington

#6 Calvary Day BYE

#19 Old Lady of Mercy at #14 Greenforest Christian

#3 Landmark Christian BYE

 

 


View Comments 0